PCB

Przyjęłam, że ponieważ wykorzystujemy Arduino Mega i potrzebne jest jego rozszerzenie to musi ono być sensowne. Sensowne oznacza dla mnie, że płytki rozszerzające umieszczone w centralkach nie będą luzem tylko muszą być spięte z Arduino. Czyli muszą być połączone grzebieniami i dodatkowo mieć możliwość skręcenia razem.

Wszystkie skrętki muszą być zakończone wtyczkami RJ-45 ponieważ nie wyobrażam sobie aby przy tej liczbie kabli robić pajęczynę na połączeniach płytka - urządzenia. Dodatkowo w miarę możliwości dekoncentruję rozwiązanie np. poprzez umieszczanie przekaźników przy odbiornikach. Wydaje mi się, że tak będzie łatwiej - jak się coś spali to będzie się szukało przy odbiorniku a nie w centrali :).

PCB-O1
O1 = Oświetlenie, jeden obwód. Płytka zaplanowana do wykorzystania przy oczkach świetlnych (pojedynczy obwód załączany). Zaprojektowana jest także w taki sposób aby można ją było umieścić na dnie głębokiej puszki.

PCB-03
O3 = Oświetlenie, trzy obwody. Na razie ją maluję. Płytka przeznaczona do umieszczania na dnie puszek, zarządzająca maksymalnie trzema obwodami oświetleniowymi (więcej mi się na razie nie mieści na powierzchni dna puszki ale nad tym pracuję :) ).

PCB-C2
Płytka zawierająca rozszerzenie 2 wyjść cyfrowych na 16*2^3 wyjść obsługiwanych przez I2C. Czyli coś około 128 :). Na jednej płytce dwa obwody adresowane posiadające po 16 wyjść. Ponieważ są trzy bity adresu to możliwość zaadresowania 8 układów a do jednego Arduino może być podłączonych do 4 takich płytek. Oczywiście płytka spinana grzebieniami z Arduino.

PCB-D
Płytka rozszerzająca umożliwiająca wpięcie wtyczek RJ45. Wyprowadza do gniazd RJ45 wyjścia analogowe i cyfrowe umożliwiając dodatkowo konfigurację położenia wyjść. Spinana grzebieniami z Arduino :).